دوربین مداربسته چراغ دار چیست و در چه مکان هایی نصب می شود؟ این نوع از دوربین های مداربسته دارای چراغ هستند که در چند گروه می توان آنها را تقسیم بندی کرد. وجود چراغ در دوربین های مداربسته غالباً برای دید در شب و ثبت تصویر در تاریکی است. فناوری های مختلفی در دوربین مداربسته با استفاده از چراغ راه حل های جدیدی را به مشتریان ارائه کرده است.

دوربین مداربسته چراغ دار گروه از دوربین های مداربسته را شامل می شود که دارای چراغ یا LED با نور مرئی هستند. یکی از اجزای دوربین مداربسته LED های آن است. در برخی از دوربین ها LEDها نور نامرئی دارند و از طریق چشم انسان قابل مشاهده نیست. اما برخی دیگر دارای نور سفید یا مرئی هستند که بسیاری به آنها دوربین چراغ دار می گویند. دوربین های مداربسته با نور مرئی برای ثبت تصاویر در تاریکی شب و محیط های کم نور مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با دوربین مداربسته چراغ دار و انواع آن

 

انواع دوربین مداربسته چراغ دار

بعضی از انواع دوربین مداربسته از خود نور سفید ساطع می کنند. در حقیقت این دوربین ها دارای نورافکن هستند. به این ترتیب دوربین مداربسته هنگام شب و در نور کم، روشنایی مورد نیاز خود را برای ثبت تصاویر تامین می کند.

این دوربین قابلیت نصب در هر مکانی را دارد. ولی عموما آن را در فضاهایی که در تاریکی مطلق قرار می گیرند نصب می کنند. فضاهایی مانند اطراف کارخانه و سوله ها که هنگام شب به کلی تاریک هستند. در ادامه شما را با انواع دوربین مدار بسته چراغ دار آشنا می کنیم :

آشنایی با دوربین مداربسته چراغ دار و انواع آن

 

دوربین مداربسته Spotlight

دوربین مداربسته اسپات لایت با چراغ های متحرک در نور کم و تاریکی مطلق نیز می تواند تصاویر را به صورت رنگی به شما ارائه دهد. چراغ های دوربین مدار بسته اسپات لایت در طول روز و هنگامی که نور اطراف کافی است خاموش هستند. این چراغ ها با تاریک شدن هوا روشن می شوند و میدان دید دوربین مداربسته را روشن می کنند. این مدل دوربین مداربسته چراغ دار، با توجه به لنز و نوع LED زاویه دید مختلفی می تواند داشته باشد. حتی نوعی از آنها دارای زاویه دید 140 درجه است و با تشخیص حرکت و یا تغییر دما فعال می شود. بعد از فعال شدن دوربین، شروع به ثبت تصاویر می کند. همچنین مدلی از دوربین اسپات لایت مجهز به سنسوری با برد تشخیص 270 درجه است و برد دید آن حدود ده متر است.

نکته جالب توجه این است که نورافکن دوربین مداربسته Spotlight قابل تنظیم است. شما می توانید آن را به صورت دستی manual تنظیم کنید. همچنین می توانید با دادن برنامه مشخص کنید که چراغ های متحرک دوربین اسپات لایت در چه ساعت هایی روشن و یا خاموش شوند. دوربین مداربسته مجهز به نورافکن به شما این امکان را می دهد که به صورت صوتی نیز دستور قطع ضبط تصاویر را بدهید.

باتری دوربین مداربسته چراغ دار اسپات لایت نیز حدود شش تا دوازده ماه دوام دارد. بهتر است یک باتری زاپاس هم تهیه کنید که با تمام شدن یک باتری کار دوربین مداربسته با مشکل مواجه نشود.

آشنایی با دوربین مداربسته چراغ دار و انواع آن

 

دوربین مداربسته ColorVu

یک فناوری در دوربین مداربسته است که کمک می کند تصاویر به صورت رنگی و باکیفیت در تمام طول شبانه روز ثبت شود. این نوع دوربین دارای سنسورهای قوی و پیشرفته ای است. الگوریتم هایی که در این دوربین به کار رفته است قادرند تا میزان نویز را کاهش داده و کیفیت تصاویر را ارتقا دهند. این دوربین برای ثبت تصاویر رنگی در شب از سنسورهای قوی و لنز پیشرفته با حساسیت بالا استفاده می کند. تکنولوژی به کار رفته در دوربین کالرویو به شما این امکان را می دهد که بتوانید هنگام تاریکی مطلق نیز تصاویر واضحی دریافت کنید. فراموش نکنید که اگر قصد خرید دوربین مداربسته چراغ دار کالر ویو از تکنولوژی آنالوگ HD را دارید، حتما DVR توربو AcuSense خریداری کنید تا آن را پشتیبانی کند.

آشنایی با دوربین مداربسته چراغ دار و انواع آن

 

دوربین مداربسته Warmlight

دوربین مداربسته وارم لایت با استفاده از چراغ های LED و نور مرئی، نوری مشابه نور طبیعی را به میدان دید خود ساطع می کند. با کمک سنسوری که در دوربین قرار دارد، نور محیط تنظیم شده و بدون نیاز به فیلتر IR-Cut تصاویر باکیفیت و رنگی ارائه می دهد.

دوربین مداربسته Warmlight دارای چراغ ال ای دی Ultra-Bright Array است. ممکن است هنگام شب این دوربین مداربسته را ببینید که مانند یک شی نورانی به نظر می رسد.

روش نگهداری از دوربین چراغ دار مجهز به نورافکن

دوربین مداربسته چراغ دار مجهز به نورافکن عموما در فضای باز نصب می شود. کارکرد این نورافکن جبران کمبود نور محیط است. نورافکن دوربین مداربسته با تاباندن نور در میدان دید خود، کمک می کند تا تصاویر با وضوح بالا و رنگی ثبت شوند. در حقیقت این نورافکن نوری مانند نور طبیعی در محیط ایجاد می کند.

با دوربین مداربسته چراغ دار، تصاویر شب را رنگی ببینید

همانطور که ذکر شد، دوربین مداربسته چراغ دار مجهز به نورافکن است و می تواند در تاریکی شب نیز تصاویر رنگی و باکیفیتی را ارائه دهد. این مدل از دوربین مداربسته بیشتر در فضای باز تعبیه می شود تا کمبود نور محیط را با کمک نورافکن جبران کند. دوربین های مداربسته چراغ دار با تابش نور مرئی به میدان دید خود، روشنایی مورد نیاز برای ثبت تصاویر را تامین می کند.

اگر قصد خرید دوربین مدار بسته دارید؟ سیما حفاظ خزر با با بیش از 10 سابقه درخشان شمارا یاری می کند تا بهترین دوربین نظارتی را خریداری کنید. شما می توانید از طریق شماره 09120398602 با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید و رایگان مشورت کنید.