با افزایش کیفیت شرایط زندگی، تعداد افرادی که توانایی خرید وسایل نقلیه را دارند نیز در طول زمان نسبتاً افزایش می یابد. این امر باعث افزایش مداوم وسایل نقلیه در جاده شده است که به شدت فضاهای پارک محدود در شهر را خسته می کند و در نتیجه برخی خودروهای خود را بی احتیاطی پارک می کنند. Dahua WizMind راهکاری است که شرکت بزرگ داهوا برای رفع این مشکل ارائه داده است.

چالش: پارک غیرقانونی

پارک غیرمجاز به یک چالش بزرگ برای ادارات حمل و نقل و افسران راهنمایی و رانندگی تبدیل شده است، به ویژه در شهرهایی که تا به امروز به دلیل کمبود بودجه برای سیستم بلیط پارکینگ کافی، بلیط پارکینگ را به صورت دستی صادر می کنند. راندمان سیستم بلیط پارکینگ دستی اغلب کمتر از حد معمول است، به غیر از ناتوانی پرسنل در محل در انجام وظیفه 24/7.

محصولات فعلی موجود در بازار همچنین قادر به شناسایی/ردیابی خودروی در حال انسداد نیستند و از گرفتن پلاک خودروی متخلف توسط این دستگاه‌های سنتی جلوگیری می‌کنند. اجرای یک راه حل هوشمند که می تواند این مشکلات را کاهش دهد برای کمک به حفظ یک شهر منظم از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه حل: تشخیص پارک غیرقانونی Dahua WizMind

تشخیص پارک غیرقانونی داهوا WizMind راه حل ترافیکی مورد انتظاری است که می تواند به طور موثر مشکلات ترافیکی را که در جاده ها شایع هستند حل کند. در اینجا چگونه است:

بازدارنده صدای هشدار

آژیر هشدار یکی از ویژگی های جدید تشخیص پارک غیرقانونی داهوا WizMind است و در دوربین آینده مدل SDT5X425-4Z4-FAJG-PV-0832 در دسترس خواهد بود.

هنگامی که وسیله نقلیه ای در یک منطقه پارک ممنوع پارک می کند، زنگ هشدار به صدا در می آید و آژیر هشدار صدای هشدار را برای جلوگیری یا اخطار خروج خودرو به صدا در می آورد.

این صدای هشدار می تواند توسط کاربر در برنامه سفارشی شود. دو بلندگوی پرقدرت در هر طرف دوربین نصب شده است. PTZ مستقل آنها را قادر می سازد تا 360 درجه به صورت افقی بچرخند که هشدارهای صوتی را به جهات مختلف ارسال می کند.

محدوده تشخیص گسترده

این راه حل از نمایش همزمان نماهای پانوراما و جزئیات روی صفحه پشتیبانی می کند. هر دو کانال دوربین دوگانه PTZ (سری SDT5X) مجهز به تشخیص پارک غیرقانونی با حداکثر شعاع تشخیص تا 100 متر هستند.

علاوه بر این، این ویژگی همچنین دارای دو حالت اصلی است:

  • حالت اتصال: دوربین پانوراما تشخیص پارک غیرقانونی را اجرا می کند در حالی که دوربین جزئیات بزرگنمایی می کند تا هنگام وقوع پارک غیرقانونی خودرو را ثبت کند.
  • حالت مستقل: دوربین پانوراما و دوربین جزئیات به طور جداگانه تشخیص پارک غیرقانونی را انجام می دهند. دوربین دقیق یک برنامه تور را اجرا می کند تا سناریوهای مختلف را پوشش دهد و در مواقعی که یک رویداد پارک غیرقانونی رخ می دهد، وسیله نقلیه را در هر دو نمای پانوراما و جزئیات بزرگنمایی می کند.

استقرار چند سناریویی

حالت های تشخیص چندگانه نیز بر اساس ماهیت سناریو موجود است:

  • حالت اولویت سناریو: دوربین تشخیص پارک غیرقانونی را در سناریوی فعلی اجرا می کند و تنها در صورتی به سناریوی بعدی تغییر می کند که زمان اختصاص داده شده توسط برنامه تور رسیده باشد.
  • حالت اولویت تشخیص: در حالی که برنامه تور هنوز شروع نشده است، دوربین تنها در صورتی به سناریوی بعدی تغییر می کند که تمام عکس های فوری از وسایل نقلیه پارک شده غیرقانونی در سناریوی فعلی گرفته شده باشد.
  • حالت عکس فوری گروهی: قبل از شروع برنامه تور، دوربین گروهی از عکس های فوری از همه وسایل نقلیه در سناریوی فعلی (دو عکس به طور پیش فرض) می گیرد. هنگامی که تمام عکس های فوری وسایل نقلیه گرفته شد، به سناریوی بعدی تغییر می کند. در طول برنامه تور، وقتی به زمان از پیش تعیین شده برای سناریو یک رسید، دوربین به سناریو یک باز می گردد تا مجموعه دیگری از عکس ها (دو تصویر) را ثبت کند.

زنجیره کامل شواهد

شماره پلاک و سایر اطلاعات مربوط به تخلفات را می توان بر روی تصاویر گرفته شده از دوربین قرار داد و در صورت تحقیق به عنوان مدرکی عمل می کند.

گرفتن موثر وسایل نقلیه مسدود شده

دوربین پانوراما می‌تواند هر وسیله نقلیه را زیر نظر بگیرد و مسیر حرکت آن‌ها را پیش‌بینی کند، در حالی که دوربین جزئیات خودروی مسدود شده را پس از مشخص شدن پلاک خودرو در صحنه ردیابی و ضبط می‌کند.

پیکربندی و نصب بهینه شده

دوربین به گونه ای طراحی شده است که با مراحل پیکربندی ساده به راحتی نصب می شود و به یک نفر اجازه می دهد کار را انجام دهد و به پایان برساند. این امر هزینه های نیروی کار را تا حد زیادی کاهش می دهد و کارایی را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

نتیجه

به طور کلی، تشخیص پارک غیرقانونی Dahua WizMind راه حلی هوشمندانه برای حل و کاهش مشکلات پارک غیرقانونی که با افزایش مالکیت خودرو در شهر تشدید شده است، ارائه می دهد.

مجموعه ای از مزایا را ارائه می دهد که می تواند به افزایش اجرای ترافیک در سناریوهای کاربردی مختلف از جمله جاده های شهری، ایستگاه های اتوبوس، تونل ها، بزرگراه ها، راهروها، خروجی های آتش نشانی و خطوط آتش نشانی کمک کند.