Securitas UK راه حل جدیدی را برای کاهش یکی از بزرگترین عوامل خطر برای احتراق خود به خود در مشاغل لباسشویی اعلام کرده است. اغلب یک شبه اتفاق می افتد، زمانی که هیچ کس در محل نیست، احتراق خود به خود یکی از دلایل اصلی آتش سوزی لباسشویی است که منجر به خسارت زیادی به مشاغل با هزینه های بالا می شود.

Securitas UK، با مشارکت Axis Communications، راه حلی برای این مشکل ارائه کرده است، به شکل ترکیبی از دوربین های دمای حرارتی، دوربین های نوری، سنسورهای اینترنت اشیا، نظارت خارج از سایت و خدمات پشتیبانی از راه دور. سپس کاربر نهایی یا کسب و کار در مورد هر نقطه داغ دمای غیرمنتظره و خطر احتمالی آتش سوزی هشدار داده می شود.

تأیید بصری در زمان واقعی

دوربین با یک سری تجزیه و تحلیل از پیش برنامه ریزی شده است تا دمای اتاق را در یک بازه زمانی از پیش تعریف شده اندازه گیری کند. اگر تجزیه و تحلیل ها دمایی بالاتر از «عادی» را دریافت کنند، یک هشدار به طور خودکار به مرکز پاسخ به زنگ هشدار Securitas UK (ARC) ارسال می شود.

اپراتورها یک دوربین نوری جداگانه در محل لباسشویی نصب کرده اند تا امکان بررسی بصری در زمان واقعی احتراق یا آتش سوزی خود به خود و متعاقباً امکان ارسال پاسخ مناسب را فراهم کند.

پاسخ اپراتور امنیتی

دوربین برای تأیید بصری را می توان در محل یک کسب و کار با دید مستقیم از ظروف ذخیره سازی که در آن لباس های شسته شده پس از چرخه گرمایش برای خنک شدن منتقل می شوند – که معمولاً محلی است که بیشتر آتش سوزی ها شروع می شود – راه اندازی شود.

پاسخ اپراتور Securitas تنظیم شده و با یک مشتری در SLA آنها موافقت می شود، که شامل هشدار به خدمات اضطراری پس از تأیید آتش سوزی می شود یا نیاز به پاسخ از تیم محافظ موبایل Securitas برای حضور مستقیم در سایت برای کمک دارد.

سنسورهای دمای اینترنت اشیا

کسب‌وکارهای صنعت لباس‌شویی با خطرات بزرگی برای عملیات خود ناشی از احتراق خود به خود مواجه هستند که می‌تواند منجر به مشکلات قابل‌توجهی در دریافت پوشش بیمه کافی در صورت آتش‌سوزی شود. 

این راه حل نه تنها خطر آتش سوزی اولیه را کاهش می دهد، بلکه زمینه خدمات اضافی را نیز فراهم می کند که می تواند عوامل خطر را برای یک تجارت کاهش دهد. اینها شامل ارائه ارزیابی خطر آتش سوزی، آموزش آتش سوزی، تجهیزات اطفاء حریق، و نصب و راه اندازی حسگرهای دمای اینترنت اشیا در تمام محل های لباسشویی است.

خطرات خطر آتش سوزی

نادین متیوز، رئیس کشور، Securitas UK گفت: ” ما مفتخریم که راه حلی را به بازار ارائه می کنیم که یک مشکل بسیار واقعی و اساسی را برای صنعت خشکشویی حل می کند که به اندازه کافی از مشاغل در زمانی که کارکنان خارج از کار هستند و محل خالی است محافظت می کند .”

از آنجایی که خدمات کافی برای کاهش خطرات آتش‌سوزی در خشک‌شویی‌ها همچنان یک نگرانی معتبر است، راه‌حلی که ما ایجاد کرده‌ایم و خدمات اضافی که می‌توانیم ارائه دهیم، این پتانسیل را دارد که از هزینه‌های هنگفت شرکت‌های خشک‌شویی بریتانیا صرفه‌جویی کند